A puszpáng mindig is kedvelt kerti bokornak számított, egy idő óta azonban egyre gyakrabban látni teraszokon, nagyméretű dézsába, ládába, sőt még cserépbe ültetve is.
Cserépméret: 26-os!
A puszpáng nyírása és szaporítása:
A formára nyírás legalkalmasabb időszaka a tavasz. Aki még soha nem csinált ilyesmit, először egyenes formákkal, például piramissal próbálkozzon. A sokak által kedvelt gömb alakzat inkább gyakorlott hobbikertészeknek való.
A nyíráskor leeső növényrészeket felhasználhatjuk a szaporításhoz, amelyet szintén tavasszal a legjobb elvégezni, jóllehet az augusztus-szeptemberben levágott és földbe tűzött hajtáscsúcsok is meggyökeresednek. A folyamat hosszú időt vehet igénybe, ezért némi türelem szükséges. Érdemes egyszerre több hajtást gyökereztetni.
A puszpáng gondozása, igényei:
Jóllehet lassan nő, magassága az egy métert is elérheti. Ovális, bőrnemű, sötétzölden fénylő levelei 2-3 cm hosszúak. Visszavágás nélkül a növény erősen elágazó cserjeként fejlődik.
Tavasszal virágzik, de virágai jelentéktelenek. A megtermékenyítést követően magokat rejtő bőrnemű terméstokok képződnek rajta.
Fény, hőmérséklet, öntözés:
Jól fejlődik félárnyékban, de árnyékos helyen is. A szabadba ültetett növény tökéletesen télálló, a dézsában nevelt példányokat viszont csomagoljuk be. A lakásban nevelt puszpángot télen tartsuk hűvös helyen.
Gondoskodjunk róla, hogy a föld mindig mérsékelten nyirkos legyen. Nyáron többet, télen kevesebbet öntözzük. Az áprilistól szeptemberig tartó növekedési időszakban több alkalommal tegyünk az öntözővízbe egy-egy adag tápoldatot.